KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303007
*
nr 1430 3007
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:47:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:15:34
1
150 kr
8/11 08:38:09
2
250 kr
8/11 17:15:32
1
250 kr
8/11 17:15:32
2
250 kr (Budbetjänt)
8/11 19:40:20
3
300 kr
8/11 19:42:44
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige uppsala
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Alfred Wetterström
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alfred Wetterström
nr 1430 3007
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 13:15:34 | 1 | 150 kr |
| 8/11 08:38:09 | 2 | 250 kr |
| 8/11 17:15:32 | 1 | 250 kr |
| 8/11 17:15:32 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 19:40:20 | 3 | 300 kr |
| 8/11 19:42:44 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige uppsala
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



